Benzersiz Deneyim

Kapadokya yamaç paraşütü kelimesi belkide herkesin aklına ilk olarak hangi tepeden uçuyoruz sorusunu getirecektir. Fakat Kapaokya’ da yamaç paraşütü yapmak için size sunduğumuz aktivite kesinlikle tepe gerektirmemektedir. Özel geliştirilen sistem ile gün içerisinde istediğiniz her an yapabileceğiniz adrenalin yüklü bir turdur.

Nerede olursanız olun ! İster otelinizde ister turunuz da ister boş vaktinizde bize ulaşmanız yeterlidir. Sizi bulunduğunuz her yerden özel araçlarımız ile alıyoruz ve Kapadokya’ nın kalbine Göreme – Avanos yolu arasında bulunan Çavuşin pistimize getiriyoruz. Uçuş için hazırlıklarınız yapılıyor ve herhangi bir tepe ihtiyacı olmadan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Özel geliştirdiğimiz yamaç paraşütü vinç sistemi ile sizi yerden 850 metre yüksekliğe kadar çıkarıyoruz. Sonrasında ise pilotumuz vinç aparatından bağımsız olarak uçuşunu gerçekleştiriyor. Yani 4-5 dakika içerisinde yerden 550 – 650 metre yüksekliğe çıkıyorsunuz. Bu yükseklikten sonra bağımsız bir şekilde gökyüzünde muheşem manzaranın tadını çıkartıyorsunuz. Tabi tüm bunları yaparken yüksek adrenalin yaşadığınızı unutmamanız gerekir.

Kapadokya Yamaç Paraşütü

Kapadokya Yamaç Paraşütü Turu Süresi

Tur ve süre bilgileri için otelinizde aldığınız info lara ek olarak detaylı yazmak gerekirse; kapadokya yamaç paraşütü turu için gün içerisinde istediğiniz zaman uçuş yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü için rüzgar hızımızın 30km aşırı olmaması gerekmektedir. 30 km rüzgarın altında her an ve gün uçuşumuza elverişli hava bulunmaktadır. Bunun yanında yağış ve kar yağışı bulunmamalıdır. Kasım – Aralık – Ocak gibi ayların karlı yada soğuk olacağını düşünüp uçuş olmayacağını düşünebilirsiniz. Fakat pistimizin elverişli olması sizin yamaç paraşütü yapmanıza engel değildir. Özellikle kar yağışının olduğu günlerden sonra çok farklı bir Kapadokya manzarası ile karşılaşacaksınız. Bu görsel ve tarihi havadan izlemek çok daha farklı keyifler yaşatabilir sizlere.

Süre bilgisi için en önemli etken hava iken bizler sizlerin bu adrenalin yüklü faaliyetimizi üst düzeyde tutacak uçuşlar sergilemekteyiz. Uçuş ortalama süresi 10 – 20 dakika arasındadır. Bu uçuşlar sırasında akrobasi uçuşları yada seyir uçuşları ile sürede farklılık göstermektedir. Akrobasi uçuşları olduğu zaman süremiz 10-13 dakika, akrobasi uçuşları istemez iseniz 15 dakikanın üzerine çıkılmaktadır.

FOTOĞRAFLAR